Mandloví andělíčci

Délka přípravy Náročnost Počet porcí
20 minut lehká 40

mandlovi_andilci

Blíží se nejkrásnější období v roce – Vánoce. Pro mě je to období klidu, pohody, vánočního pečení a užívání si celé krásné atmosféry kolem nás. Pojďme si společně připravit recept na zdravější cukroví, vždyť Vánoce nejsou jenom o jídle a přibírání na váze. Než se ale do toho pustíme, ráda bych vám napsala o svých dvou tištěných kuchařkách, které jsou na eshopu  k zakoupení. Je to ideální dárek pro každého, kdo se chce cítit lépe. A pokud si o kuchařky napíšete Ježíškovi vy, nebudete litovat :). Pokud si zakoupíte balíček obou dílů, jako dárek dostanete i bavlněnou nákupní tašku, kterou využijete hned po Vánocích při prvním zdravém nákupu :).  Více informací včetně fotografií najdeš tady.

Závěrem bych poděkovala každému jednomu z vás, kdo si nějakou moji kuchařku zakoupil a podpořil tak celý můj projekt Fitness recepty, kterému se věnuji s největší láskou a nadšením. Děkuji. A teď už zmiňovaný recept: 

Budeme potřebovat

  • 100 g mandlí
  • 3 bílky
  • kůru z jednoho pomeranče
  • 10 lžic pohankové mouky
  • 1 lžíce medu

Postup

Mandle si pomeleme, smícháme s bílkama, moukou, medem a kůrou. Vypracujeme těsto, pokud se lepí, přidáme ještě mouku. Vyválíme a vykrajujeme andělíčky. Vyšlo mi jich asi 40 kusů. Pečeme na 180 stupňů asi pět minut, podle vaší trouby. Poté můžete ještě dozdobit, já jsem si ještě rozpustila čokoládu se lžící kokosového oleje, andělíčky potřela a posypala pomletýma mandlemi.

Dobrou chuť

mandlovi_andilci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami