Výlet na levandulové farmy

Levandulové farmy a pole zažívají v České republice poslední dobou čím dál větší pozornost. A není se čemu divit, nádherné políčka, krásná vůně levandule i výlet do přírody láká spoustu turistů. A my nejsme jiní. S Tomem jsme se rozhodli, že každý rok navštívíme několik levandulových farem a polí, dokud je neobjedeme všechny. A letos jsme zvládli první tři. A kde jsme tedy byli?

Levandule Hodonín

V Hodoníně najdete malé políčko, kde své levandule pěstuje jako svůj koníček pan Podkalský. V poli se můžete vyfotit, nastříhat si kytičku nebo pořídit nějaké menší drobnosti. Vstupné je zde dobrovolné. Pokud by vás zajímalo více informací včetně kompletní adresy, vše najdete na této stránce, kterou vytvořil můj manžel.

Levandulová farma Strání

Ve Strání najdete rodinnou farmu rodiny Přikrylových, kde kromě nádherného políčka najdete i penzion, kde se můžete přímo u levandulí ubytovat. K zakoupení je i spoustu vonných polštářků, limonáda, sušenky a mnoho dalšího co voní po levanduli. Součástí je i malé dětské hřiště, takže jsme tam nakonec zůstali více jak dvě hodiny. Pokud byste si sem chtěli udělat výlet, mrkněte zde.

Levandulový statek Bezděkov

Levandulový statek v obci Bezděkov vybudoval Lákáš Drlík. Hned při příjezdu do obce najdete krásný fialový obchůdek, kde si můžete koupit spoustu voňavých suvenýrů. Pokud se vydáte dále k levandulovému poli, uvidíte tisíce rozkvetlých levandulí, projít se můžete po levandulové stezce nebo ochutnat zmrzlinu s příchutí levandule. My jsme toto kouzelné místo navštívili v době festivalu, který se koná každý rok. Na místě bylo tedy spoustu stánků, dobrého jídla, i zábavy pro děti i dospělé.

A jaké další levandulové farmy a pole v ČR máme?

Abyste se v levandulových polích a farmách dobře vyznali, vytvořil můj manžel jednoduchý web, kde najdete všechny informace na jednom místě. Můžete se podívat, jestli ve vašem okolí nějaká levandulová farma je a udělat si voňavý výlet. Na webu najdete 16 nádherných míst se svým příběhem, tipem, adresou a vším, co potřebujete vědět. Jsou tam místa od 500 levandulí až po neuvěřitelných 70 000 levandulí.

Vše najdete na webu ZaVuniLevandule.cz.

Tak už víte, kam se letos vydáte za vůní levandule? Napište nám to do komentáře a budeme rádi za zaslání fotek, příp. komentář, jak se vám tam líbilo :).

Míša, Tom a Eliška 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami