Domácí malinová marmeláda

Blíží se nejkrásnější období v roce – Vánoce. Pro mě je to období klidu, pohody, vánočního pečení a užívání si celé krásné atmosféry kolem nás. Pojďme si společně připravit recept na zdravější cukroví, vždyť Vánoce nejsou jenom o jídle a přibírání na váze. Než se ale do toho pustíme, ráda bych vám napsala o svých dvou tištěných kuchařkách, které jsou na eshopu k zakoupení. Je to ideální dárek pro každého, kdo se chce cítit lépe. A pokud si o kuchařky napíšete Ježíškovi vy, nebudete litovat :). Pokud si zakoupíte balíček obou dílů, jako dárek dostanete i bavlněnou nákupní tašku, kterou využijete hned po Vánocích při prvním zdravém nákupu :).  Více informací včetně fotografií najdeš tady.

Závěrem bych poděkovala každému jednomu z vás, kdo si nějakou moji kuchařku zakoupil a podpořil tak celý můj projekt Fitness recepty, kterému se věnuji s největší láskou a nadšením. Děkuji. A teď už zmiňovaný recept:

Snadné
10 minut
– porce

Ingredience:

  • 300 g mražených malin
  • 3 lžíce chia semínek
  • 1 lžíce medu
  • 5 lžic vody
  • 1 lžička nastrouhané kůry z bio citronu
  • 10 kapek vanilkového extraktu

Postup přípravy:

  1. Maliny dáme do hrnce a s troškou vody (asi 5 lžic) vaříme, dokud se nám nerozvaří.
  2. Poté přidáme med, vanilkový extrakt a chia semínka. Vše důkladně promícháme.
  3. Připravíme si menší zavařovací sklenice, úplně horkou marmeládu do nich vložíme a zavřeme. Sklenici otočíme víčkem dolů a položíme na ně utěrku.
  4. Takto necháme marmeládu zcela vychladnout, poté předáme do lednice. Takto zavřená marmeláda nám vydrží dlouho. Jakmile ji ale otevřeme, je potřeba ji spotřebovat.

Pořízeno Nikon D3300 megapixel.cz

Sdílejte recept se svými přáteli..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami