Knihy, které mě zaujaly

Léto máme už v druhé polovině a protože se pomalu blíží podzim, mám tu pro vás několik skvělých tipů na zajímavé knihy, které vyšly v posledních týdnech. Tentokrát tu pro vás mám nejen spoustu nádherných kuchařek plných zdravých receptů, ale i knihy z oblasti zdravého životního stylu a v neposlední řadě i nějaké dětské knihy, které doma už delší dobu testujeme a rádi vám dáme vědět, jak se nám líbí. Všechny knihy je možné zakoupit v kamenných knihkupectví nebo na e-shopu Albatrosmedia.

Krabičky do práce – Kateřina Novotná

Nádherná kuchařka plná skvělé inspirace od Zdravě s Kačí, která pro vás má velkou inspiraci na vyvážená jídla do práce. Moc se mi líbí nápad rozdělení receptů, které jsou v knize ve třech kategoriích – sladké krabičky, slané krabičky i kombinované krabičky. Pro spoustu z vás může být zajímá i informace o nutriční hodnotě každé porce. V této kuchařce mě zaujalo spoustu receptů a postupně je všechny vyzkouším :).

Zhubni v kuchyni – Sára Fábry Köpplová

Moderní kuchařka plná odlehčených receptů od Sáry, která vás naučí vařit zdravěji. Autorka se v knize přiznává, že v minulosti trpěla poruchou přijmu potravy a protože svůj vztah k jídlu přehodnotila a začala se zajímat o vyváženou stravu, kterou může jíst každý bez výčitek, vytvořila tuto knihu. Nechybí v ní ani informace o nutričních hodnotách a velmi hezky sepsané veškeré texty u jednotlivých receptů. Tuto kuchařku mám po prolistování plnou záložek, recepty jsou opravdu skvělé! 🙂

Chilli kuchařka – Kateřina Bičíková

Kuchařka, která vás naučí vařit z ostra! Najdete v ní nejen skvělé recepty, ale i informace o pěstování a zpracování. Receptů v knize je rovnou 80 a jsou jednoduše popsané. Líbí se mi, že v knize najdete nejen tradiční zahraniční recepty jako je třeba pad thai, ale i ty naše, klasicky české. Své si zde najdou i vegetariáni, protože je v kuchařce spoustu receptů bez masa. Zajímavostí jsou i nápoje a dezerty, kde můžete ochutnat kombinaci sladké a pálivé chuti.

Lžička cukru – Markéta Marešová

Nyní vám představím kuchařku, která není úplně fitness, protože její recepty cukr obsahují, ale jsou v menším množství než recepty klasické. Líbí se mi rozdělení receptů do kategorie jaro, léto, podzim, zima a Vánoce tak, abyste využili sezónní suroviny. V knize najdete i spoustu tipů ohledně povoleného a studeného másla, proč je důležitá pokojová teplota surovin, jak pracovat s těstem a mnohem více velmi zajímavých tipů. Krásné fotografie jsou už samozřejmostí.

 

Vůně domácího pečení – Ludmila Gottwaldová

Tato kniha je plná receptů ze slánku, kvasu i droždí. Tato kuchařka mě zaujala především díky tomu, že obsahuje spoustu receptů na kynuté pečivo. Zajímavostí je i možnost slánku, o které jsem doposud neslyšela. Zajímavá je i kategorie o potřebném vybavení, kde se dozvíte, co je potřeba mít za mísu, čím odměřovat, mlet, co je potřeba k pečení či zdobení. Kniha je velmi detailně popsána, najdete v ní spoustu zajímavého textu i rad. Myslím si, že tato kniha potěší každou ženu v každém věku :).

Neváhej a peč! Vypečená kuchařka pro děti – Nel Foberová

Tato kuchařka pro děti se mi moc líbí svým nápadem. Kniha je totiž hravá a učí děti péct a přitom se skvěle bavit. V knize se naučí cukrářské základy a upečou si 40 zajímavých receptů. Zajímavé jsou i vtipné ilustrace. Rovnoměrně jsou v knize rozděleny recepty sladké a slané, děti tam najdou zajímavé rady pro začátečníky, cukrářský slovníček, recepty na základní krémy a polevy i základní těsta.

Nenechte se zabít cukrem – Jarmila Mandžuková

Kniha, která je plná informací týkajících se cukru. Najdete v ní spoustu rad a návodů, jak s cukrem pracovat, jaké používat náhražky a jaké mají přínosy pro vaše zdraví. Najdete v ní i recepty. Jedinou nevýhodou knihy jsou chybějící fotografie u jednotlivých receptů.

Cvičení pro zdravá záda – Anatomie

Velmi zajímavá kniha pro všechny, které trápí bolest zad. Najdete v ní kompletní program pro zlepšení zdravotního stavu zad, kde najdete i návody pro správné držení těla. Naučíte se, jak protahovat, posilovat a zpevňovat zádové svalstvo. Je opravdu moc hezky zpracovaná, obsahuje spoustu obrázků, popisků a důležitých informací.

Já sama po porodu na bolesti zad začínám docela trpět, takže tato kniha v mé knihovně určitě nesmí chybět.

Jóga – kouzlo přítomnosti – Dana Beierová

Knihy o józe jsou hodně oblíbené. A jinak to nebude ani u této knihy, která pro vás bude skvělým průvodcem pro cvičení jógy doma, v přírodě, na dovolené nebo na cestách. Najdete v ní 10 ucelených tematických sestav, které obsahují základní myšlenku, doporučení, úvodní dechové cvičení, sestavu, závěrečnou meditaci i prostor pro vlastní myšlenky. Knihu můžete využít i jako takový pracovní sešit.

 

Usínací sbírka pohádek – Disney

A teď tu pro vás mám ještě 4 dětské knihy. Jako první je to tato nádherná Disney kniha, která je dle mého názoru vhodná pro děti od cca dvou let, protože má na jednotlivých stránkách malé množství textu, takže to i ty menší děti vydrží. Obsahuje nádherné ilustrace a 16 krásných pohádek. Jak už z názvu poznáte – kniha je ideální jako čtení před spaním, u nás se moc osvědčila :).

Sladké sny, Mickey

Druhou Disney knihu kterou tu mám, je tato s názvem Sladké sny, Mickey. Najdete v ní tři pohádky (Minnie a hvězdná noc, Mickeyho pyžamový večírek a Pluto nechce spát). Opět jako předchozí kniha obsahuje nádherné ilustrace a méně textu na jednotlivých stránkách, je tedy vhodná určitě i pro menší děti. Čteme ji doma pravidelně, Eliška je velkou milovnicí Minnie, takže všechny Disney knihy jsou u nás velmi oblíbené.

 

Ptáci našich zahrad – zvuková kniha

Tato kniha je u nás také velmi oblíbená, je totiž zvuková. A spoustu zajímavých informací o ptáčcích se dozví nejen děti, ale i rodiče. Obsahuje informace o jednotlivých ptáčcích, kde se dozvíte jak vypadají, kde se vyskytují, kde si staví hnízda, jak jsou velcí a v neposlední řadě jejich zvuk. Tato kniha má i další vydání, pořídit si můžete i knihy s názvem práci našich lesů nebo naši ptáci za úsvitu. Je krásně zpracovaná a dětem se díky zvukům moc líbí.

Bing má rád Flopa

Poslední dětskou knihu kterou tu mám je tato malá kniha pro všechny milovníky Binga. Je to ideální kniha na cesty, protože nezabere moc místa. S námi cestuje často i v autě :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami