Knižní tipy na dárky

Jako každý rok jsem si pro vás i letos připravila knižní tipy na dárky z Albatros media. Tentokrát jsem vybrala nějaké kuchařky, knihy zabívající se zdravým životním stylem a nebudou chybět i dětské knihy. Myslím si to totiž, že pod vánočním stromečkem alespoň jedna kniha nesmí chybět nejen jako jeden z dárků pro děti. Tak pojďme na to :).

Osobní receptář – Margit Slimáková

Tuto knihu doporučuji jako dárek pro maminku, babičku, sestru nebo třeba kamarádku. Margit napsala už jednu knihu – velmi osobní knihu pro zdraví a letos přišla s touto novinkou. A co v knize najdete? Osm kapitol, ve kterých se dozvíte informace o zdraví, výživě, pohybu, dětech, kráse, domovu, práci i pohodě. Tato kniha se hodí pro každého, koho alespoň trošku zdravý životní styl zajímá.

Jan Vojáček – rozhodni se být zdráv 

Druhá kniha od oblíbeného autorka bestselleru Umění být zdráv Jana Vojáčka. V knize hledá odpovědi na otázky s osobnostmi, kterých si váží a který k danému tématu mají co říct. V knize se tak potkáte například s Hynkem Medřickým, který se zabývá světlem, Pavla Pavlištová, která je předsedkyní spolku Svět non toxic nebo třeba Jitka Ševčíková, která je mentorka a koučka, která lidem pomáhá posunovat se v životě v nejrůznějších oblastech.

Doporučuji si přečíst oba díly.

Chladová terapie – Libor Mattuš

A teď tu pro vás mám jeden tip pro všechny otužilce. Kniha o otužování, kde se dozvíte informace o tom, jak s otužováním začít, případně pro nadšence, kteří otužování již praktikují, informace o tom, jak otužování posunout ještě dál. V knize se dočtete jaké má otužování přínosy, jak funguje v praxi, najdete tam různá dechová cvičení včetně zahřívacích technik. Kniha je doplněna o reálné fotografie ze života Libora.

Skvělý dárek pro všechny nadšence do otužování – u nás si své místo pod vánočním stromečkem také najde.

Sexy dorty – Josef Maršálek

Dalším tipem je tato úžásná kuchařka plná skvělých korpusů i krémů na dorty od Josefa Maršálka. Je to již čtvrtá kniha od tohoto autora a opravdu se moc povedla. Recepty jsou dle mého názoru spíše pro pokročilejší pekařky, ale věřím, že s Josefovým návodem to zvládne i začátečník. Pan Maršálek v ní totiž prozrazuje svoje tipy a triky, jak upéct opravdu ty nejlepší dorty.

Lehce kdykoliv a kdekoliv – Sandra Schmidová

Kniha od výživové terapeutky Sandry obsahuje tradiční moučníky v odlehčené verzi. Najdete v  ní tedy recepty na banánový chlebíček, fit bublaninu, bábovku nebo třeba strouhanou buchtu s pudinkem. Mě nejvíce zaujala kategorie Fit kynutí, kde najdete univerzální těsta na sladko i na slano. Líbí se mi i kategorie fit omáček, kde jsem objevila recept na avokádovou, žampionovou i rajčatovo-sýrovou omáčku.

Fit s Marcelou 2 – Marcela Hrbáčková

Kniha plná zdravých receptů od autorky Marcely, která má už na světě i první díl. Díky této knize si tak můžete rozšířit svoji sbírku zdravých receptů o další dobroty. A do jakých kategorií je kniha rozdělena? Najdete v ní snídaně sladké i slané, obědy, večeře i dezerty.

V knize mě zaujala i poslední kapitola – jednoduché cvičení na doma. Díky této knize se můžete tedy nejen zdravě najíst, ale i si něco zacvičit.

 

Vánoční koledy
Teď tu pro vás mám jednu nádhernou vánoční zvukovou knihu s koledami. U nás se stala v předvánočním čase jednou z nejoblíbenějších – denně u nás díky této knize hrají koledy Půjdem spolu do betléma, Pásli ovce Valaši, Rolničky, Jak jsi krásné, neviňátko nebo Veselé Vánoční hody. Najdete v ní krásné ilustrace, které jsou doplněny i o texty jednotlivých koled. Nádherná kniha, která se hodí jako vánoční dárek pro nejmenší – děti od jednoho roku.

Pohádkové Vánoce – Disney

Další nádhernou knihou pro děti je tato úžasná knížka od Disney plná nádherných obrázků. A jaké pohádky v této knize jsou? Santův pomocník, Vánoce v Zemi Nezemi, Dárek pro královnu, Sněhová štěnata, Vánoce v Monstropolis, Růženčiny domácí Vánoce, Vánoční tradice, Burák zachraňuje Vánoce, Vymňouknuté Vánoce nebo Dokonalá oslava. Na této knize se mi líbí, že na každé straně není velké množství textu, proto je vhodná i pro menší děti.

Sobík Popleta – Věra Hudáčková Barochová

Malá knížka o sobíkovi Rudovi, který se cítí osaměle. Je sám a rozhodne se změnit české Vánoce. Podaří se mu vyměnit Ježíška za Santu? V této knize se mi líbí krátké části, které se skvěle čtou před spaním. Kniha je malinká, vhodná tedy i na cestování – nezabere moc místa. Je doplněná o krásné ilustrace od Sylvy Francové.

Písničky o zvířátkách pro děti

Další zvukovou knížku, která je vhodná pro děti od jednoho roku, je tato nádherná kniha plná známých českých písniček. A jaké písničky v ní najdete? Pásla ovečky, Kočka leze dírou, Já mám koně, Žežulička a Komáři se ženili. Líbí se mi její menší zpracování – ideální tedy na cesty. U nás jsou tyto zvukové knihy velmi oblíbené – Eliška je miluje už od jednoho roku a denně si je prohlížíme. Touto knihou tedy určitě pod stromečkem úsměv na tváři vašich dětí vykouzlíte.

 

Co se děje na korálovém útesu -Píro, Šojdr

Tato kniha je pokračováním z edice co se děje na různých místech – my máme doma už knihu co se děje na pařezu a je to nádherná kniha. Proto jsem vybrala i tuto – co se děje na korálovém útesu a opět jsem nadšená. Kniha je nádherně propracovaná, plná barev i zajímavých informací.

 

Sladké sny, hezky spi

Poslední knihou, kterou bych vám zde chtěla představit, je kniha pro děti sladké sny, hezky spi, která je plná známých dětských pohádek. Děti se v příbězích potkají s motýlem Emanuelem, Rumcajzem, Zelenoočkou, Rákosníčkem, Štaflíkem a Špagetkou, Bobem a Bobkem nebo třeba Maxipsem Fíkem. Pohádky jsou delší, kniha je tedy určená pro větší děti. Obsahuje i krásné ilustrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami