Můj čtenářský deník III.

S dalším měsícem tu pro vás mám opět nové tipy na knížky, které jsou nejen z oblasti zdravého životního stylu. Přečtěte si o knižních novinkách, které vás mohou inspirovat nejen jako tipy na blížící se Vánoce a s nimi spojené vánoční dárky. Pojďme tedy společně podívat na těch šest knih, které jsem pro vás vybrala:

Nutriční kompas – Bas Kast

Kniha obsahuje mnohaletý výzkum novináře, který po čtyřicítce zkolaboval a začat hledat odpověď na otázku, jestli si zničil nevhodnými potravinami zdraví. V knize najdete informace o proteinech, sacharidech i tucích, najdete tam spoustu informací ohledně vitaminů. Najdete tam spoustu tabulek, grafů, obrázků a dalších pomůcek, díky kterým snadněji pochopíte základy výživy. Dle mého názoru je kniha moc hezky napsaná a jako takový všeobecný přehled o živinách úplně stačí. Je v ní spoustu zajímavých informací a výzkumů, které vás zaujmou. Tuto knihu moc ráda doporučím dále, i třeba jako tip na vánoční dárek.

Jóga po celý rok – Zuzana Klingrová

Tato kniha vás naučí žít zdravě a pomůže vám zvládnout jarní únavu, letní vedra či podzimní deprese. V knize se dočtete o cestě k józe autorky, jak žít jogínský život v moderní době, domácí jógová praxe, spojení jógy a cestování a v neposlední řadě jsou to informace o tom, jak pečovat o tělo, ducha i mysl v rytmu ročních období.

V knize najdete spoustu pozic z jógy, včetně obrázku a detailního popisu. Dočtete se také o tom, které svaly při kterém cviku posilujete.

Líbí se mi, že obsahuje i kapitolu s recepty, které jsou zdravé a mají nádherné fotografie.

Tak trochu jiná kuchařka – Kamila Lindová

Kniha youtuberky Kamči a její maminky, které společně připravují recepty, které jsou ve veganské podobě. V této kuchařce najdete recepty na svíčkovou, guláš i bábovku. V receptech najdete základní a běžně dostupné suroviny. Kuchařka je rozdělena na čtyři hlavní kategorie – jaro, léto, podzim a zimu. Každá kategorie obsahuje zhruba 15 receptů. Líbí se mi jednoduchost receptů a postupů, které jsou popsány v krátkých bodech.

Luštěniny ze Svatojánku – Eva Francová

Musím se přiznat, že na tuto knihu jsem se hodně těšila. Sama na luštěniny občas zapomínám, protože mi dochází inspirace, co z nich všechno uvařit a jak je v kuchyni použít. Takže z této kuchařky se určitě budu inspirovat a něco dobrého vyzkouším. Kniha je také rozdělena na kategorie podle ročních období – tedy jaro, léto, podzim a zima. V knize se nejvíce používá čočka, fazole a cizrna. Každá kategorie obsahuje cca. 25 receptů, je tedy opravdu mezi čím vybírat.

Atlas polévek – Světlana Synáková

Mám tu další z veganských kuchařek, tentokrát atlas polévek. Najdete v ní spoustu receptů na lehké i hutné polévky. S chlebem, kokosovým mlékem luštěninami nebo houbami. Na výběr máte opravdu hodně receptů. Líbí se mi, že obsahuje i zahraniční recepty, které si můžete připravit doma ve své kuchyni. Hned na začátku knihy najdete spoustu informací o základních surovinách, které budete k přípravě potřebovat.

Startup jako princip podnikání – Eric Ries

Jako poslední tu pro vás mám tip na knihu o podnikání. Pokud se o tuto oblast zajímáte a chcete si něco přečíst o tom, jak dosáhnout dlouhodobého růstu v moderní firmě, je tato kniha přímo pro vás. Najdete v ní spoustu technik osvědčených v praxi, které ve vás dokážou probudit podnikatelského ducha. Kniha obsahuje i spostu tabulek, grafů a pomůcek, jak dosáhnout toho co si opravdu přejete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami