Můj čtenářský deník IX.

V tomto roce jsem si pro vás připravila poslední tipy na zajímavé knížky, které ještě stihnete koupit i pod stromeček. Budou to především knihy o zdravém životním stylu, pořídit si je tedy můžete i sami, pokud třeba s Novým rokem začnete jíst zdravěji a budete se chtít o stravě dozvědět nějaké další zajímavé informace. Pojďme na to.

Neber to jídlo tak vázně – Týna Skalická

Tato kniha mě velmi zaujala už svým názvem, protože s větou „neber to jídlo tak vážně“ naprosto souhlasím. Napsala ji Týna, která je nutriční koučka. Líbí se mi jednoduchost knihy, je plná barevných obrázků, na kterých Týna vysvětluje jednotlivé věci. Obsahuje také spoustu receptů a tipů, jak jídla obohatit tak, aby byly plnohodnotné. Knihu už mám rozečnou a myslím si, že ji v brzkých dnech dočtu. Doporučuji všem, kteří se zdravým životním stylem začínají a moc informací zatím nemají.

Jóga proti úzkosti a strachu – Zuzana Klingrová

Kniha představuje pozice a cvičení, při kterých zvládnete stres a necháte hlavu odpočinout. Knihu napsala lektorka Zuzka, která vás provede stabilizačními principy, které tělu i mysli vrátí klid. V knize najdete spoustu zajímavých informací, je doplněna o velké množství cviků, které jsou názorně ukázány na obrázku a detailně popsány tak, abyste je prováděli doma správně.

Zdravě kdykoliv a kdekoliv – Sandra Schmidová

V této kuchařce najdete téměř 60 receptů, které vás naučí zdravě a vyváženě jíst. Je tam spoustu snadných a rychlých receptů rozdělených 7 kategorií – snídaně, svačiny, hlavní jídla, dezerty, pomazánky a pečivo, rychlé večeře a jídla to go. Kniha je doplněna o seznam zdravých běžně dostupných potravin. U každého receptu najdete také lákavou fotku, abyste měli představu i o tom, jak zdravé jídlo bude vypadat.

Fit i bez fitka – Dana a Miloš Škorpilovi

Opět další zajímavá kniha, která vám ukáže, jak můžete cvičit i mimo fitness centrum. Manželé Škorpilovi pro vás připravili jednoduchý návod, jak na to. V první části knihy najdete jednotlivé cviky, u kterých najdete vždy fotografii včetně popisu, jak daný cvik správně provést. Zajímavé jsou i kapitoly o chůzi a běhu. Součástí knihy je i tréninkový plán, podle kterého můžete začít cvičit. Líbí se mi i užitečné tipy, kde najdete informace třeba o tom, jak běhat do kopce nebo po nerovném terénu.

Božská kuchařka – Alena Kolaříková

Kuchařka, která je od autorky blogu Bohyně kuchyně Alenky, která vás naučí dobře vařit, aniž byste trávili spoustu času u sporáku. Je to maminka třech dětí, která má spoustu koníčků, ale rodinu na jídle šidit nechce. V knize najdete velké množství receptů rozdělených do kategorií: základní recepty, polévky, snídaně/svačiny, obědy a večeře (což je nejobsáhlejší kategorie), sladké pečení a nesmí chybět ani slané pečení. Kuchařka je doplněna také o spoustu nádherných fotek jídel.

Cesta z těsta – Petra Buriánová

Na tuto kuchařku jsem se těšila úplně nejvíc. Pro ty z vás, kdo Petru neznají – je to vítězka soutěže Peče celá země. Petra napsala nádhernou kuchařku, která obsahuje opravdu dost receptů. Je to krásně tlustá kniha, kde recepty doplňují i články autorky, kde zmiňuje české tradice. Je důležité zmínit, že kuchařka obsahuje sladké recepty, rozdělené do kategorií podle ročních období, tedy jaro, léto, podzim a zima.

Foodstyling – Kateřina Fišerová

Tato kniha je určená pro všechny, kteří rádi fotí jídlo. Dozvíte se v ní, jak zacházet s různými surovinami tak, aby vypadaly skvěle na talíři i na výsledné fotografii. Líbí se mi, že v knize najdete recepty od známých foodblogerů, které jsou krásně nafoceny s popiskem, jak na to. Tato kniha si hned našla místo v mé knihovně a věřím, že se k ní budu velmi často vracet.

Copywriting – Sálová, Veselá, Raková

Velmi zajímavá kniha pro všechny, kteří píší nějaké texty. Dozvíte se v ní základní informace o copywritingu, spoustu informací o online a offline textech, blozích, PR článcích a mnohem další. Tuto knihu mám už rozečtenou a musím říct, že obsahuje spoustu informací, které je dobré vědět :). Doporučuji všem.

Dovolená očina delegátky – Jitka Herzánová

Kniha, ve které se dozvíte realitu práce delegátky. Jitka pracovala v Řecku a během té doby nasbírala spoustu zkušeností a zažila dost zajímavých historek, které sepsala do knihy. Je to moc hezké oddechové čtení pro ty, koho tato profese zajímá nebo se chce jen dozvědět, jaké to pracovat v Řecku a mít na starost turisty. Tuto knihu dostane moje sestra k Vánocům, která pracovala jako animátorka a práce delegátky ji také lákala.

Zvířecí škola – Jana Nováková

Teď je na řadě vám představit tuto dětskou knihu, kterou napsala učitelka ze základní školy – Jana Nováková. Najdete v ní plno krásných ilustrací od Žanety Bitnerové a příběh o zvířátkách, které jsou v lavicích zvířecí školy. Je to skvělý tip na vánoční dárek pro děti, Eliška ji pod stromečkem také najde.

Milá Emmie – Lia Louis

A teď něco pro milovníky románů, především pro ženy. Ve svých šestnácti letech vypustí Emmie do nebe balonek a s ním i lístek, na němž je její adresa a tajemství, kterého se tak zoufale snaží zbavit. O několik týdnů později dostane e-mail od Lucase, nálezce balonku, a začnou si psát. Po letech přátelství se do něj Emmie ale zamiluje a je zdrcená, když od něj místo vyznání dostane pozvánku na svatbu. Na jeho svatbu! Zatímco Emmie pomáhá s přípravou obřadu i oslavy, řeší velké dilema: Má zabránit Lucasovi, aby se oženil, nebo jen nečinně přihlížet tomu, jak si k oltáři vede jinou ženu? Oblíbená britská autorka Lia Louis přichází se svým druhým románem, který potěší všechny příznivkyně romantických komedií. Tato kniha bude dělat radost pod stromečkem naší babičce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami