Můj čtenářský deník IV.

V tomto roce pro vás mám již poslední tipy na knihy, které můžete ještě zakoupit třeba jako Vánoční dárek pod stromeček. Většina knih je s tématikou zdravého životního stylu, jsou to i kuchařky a další knihy, které se zdravým životním stylem souvisí. Mám pro vás připraveno dokonce deset knih, které jsem měla možnost si přečíst. Inspirovat se tedy můžete níže, jdeme na to! 🙂

Zdravé pečení – Daniela Krčová

Kuchařka od nutriční specialisty Daniely je rozdělena do kategorií: snídaně, svačiny, dezerty, nepečené dobroty a vánoční cukroví. Součástí každého receptu jsou energetické hodnoty, informace o tom, jestli je daný recept bez lepku, bez vajec, bez laktózy nebo pro vegany. Některé recepty obsahují i zajímavé tipy od autorky. Tato kniha se bude hodit každému, kdo se o zdravý životní styl zajímá, chce se naučit jednodušší i složitější recepty.

Krásné Vánoce – sváteční inspirace od českých blogerek

Kniha, kterou vytvořila česká foodblogerka Coolinářka spojila své recepty s návody na výzdobu a další rady a tipy od českých blogerek a instagramerek. Kniha obsahuje nádherné fotografie, které vás budou v tomto krásném předvánočním období inspirovat. Uvnitř knihy kromě receptů najdete i inspirace na adventní kalendář, věnce, betlém, andělíčky, ozdoby z korálků a další věci, které si můžete doma vyrobit. Moc se mi líbí celé provedení knihy, fotografie, ze kterých sálá nádherná vánoční atmosféra i různé nápady na výzdobu štědrovečerního stolu.

Rychlé fit recepty – Blanka Malchárková

Kuchařka obsahující 75 snadných zdravých receptů, které obsahují snadno dostupné ingredience. Díky těmto receptům můžete mlsat bez cukru, protože autorka vám v knize ukáže, čím cukr nahradit. Můžete mlsat i bez čekání, protože většina receptů jsou velmi snadné na přípravu. A aby sladkých věcí nebylo už mnoho, najdete v knize i nějaké dobroty slané.

Kniha je rozdělena do dvou kategorií a to sladké a slané recepty. Sladká kategorie obsahuje asi 3/4 receptů. Seznam ingrediencí i postup je vždy opravdu krátký, nejedná se o žádné složité recepty.

Spánek – Nick Littlehales

Tip na skvělý dárek pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco více o spánku. Víte o tom, že až jednu třetinu svého života strávíme spánkem? Většina z nás spí neklidně, často se budí a únavu poté zaháníme kofeinem a cukrem.  Spánek, stres, pohyb a zdravá strava spolu velmi úzce souvisí a pokud jedno z těchto čtyř věcí nefunguje, může to být překážka, díky které nám nejdou kila dolů. Pojďte se tedy o spánku dozvědět víc informací. Jak je to se spánkem alespoň 8 hodin?

Zdravé dýchání – Jarmila Mandžuková

To, že správné dýchání je klíčem ke zdraví a spokojenému životu asi tušíme. V knize najdete věci, které opravdu fungují, autorka si je ověřila nejen na sobě, ale i na svých seminářích a přednáškách. Autorka se tedy snaží obnovit, prohloubit a znovu objevit krásu přirozeného dýchání, které nám dodává energii, životní sílu, elán a léčí nás. Kniha by pro vás měl být takový průvodce na cestě ke zdraví. A jaké zajímavé kapitoly v knize najdete? Nadechněte se do života, dechové techniky a metody, vědomé dýchání pro zdraví a vitalitu, smích pro lepší dýchání, jak nám dýchání pomáhá při střesu a mnohé další. Koho toto téma zajímá, doporučuji přečíst :).

Domov plný nápadů – Lucie Dvořáková – Liberdová

Autorka knihy se snaží čtenáře motivovat ke kreativitě a ukázat tak, co ve vás je. Jen tak budete mít doma něco originálního jako jsou různé dekorace, které jen tak nikdo nemá. Snahou autorky je využití starých věcí, odpadů a přetvořit je na něco hezkého. Kniha obsahuje podrobné návody včetně fotopostupů, jak na to. Základem budou přírodniny nebo opotřebované předměty. A co s pomocí knihy můžete doma vyrobit? Tak třeba bylinkovou zahrádku, pokličky, vintage truhlík, poličky, prostírání, svíčky, dekorační košíky, věnce, svícny a mnohé další.

Fit s Marcelou – Marcela Hrbáčková

Marcela říká, že k ladným křivkám je potřeba se projíst. A o tom tato kniha je. Snahou autorky je zbavit vás strachu z jídla a naučit vás zdravě a kvalitně se stravovat tak, abyste získali potřebnou energii. Cesta ke zdravém a krásnému tělu totiž vede přes ledničku. A co kniha obsahuje? Nutriční tipy, recepty rozdělené do kategorií: snídaně, obědy, svačiny, večeře a jako bonus i jednoduché cvičení na doma.

Vegan recepty – Monika Brýdová

Dle autorky je ostlinná strava zdravá, představuje menší zátěž pro planetu a pro masožrouty může znamenat příjemné zpestření jídelníčku. A když víte, jak na to, dokážou být veganská jídla přímo hříšně chutná. Kuchařka obsahuje přes 100 receptů na veganská jídla zahrnující snídaně a svačinky, dezerty, hlavní jídla i vychytávky jak například sojanéza, švestková kakaovka nebo koriandrové pesto. Recepty jsou doplněny o tipy a zajímavosti, které vám pomohou proniknout do tajů rostlinné kuchyně a zamilovat si ji.

Máma v kuchyni 2 – Barbora Charvátová

Vařit pro děti může být oříšek. Obzvlášť tehdy, chcete-li se zavděčit mlsným jazýčkům malých strávníků, vytříbeným chutím tatínkům, a navíc dbáte na to, aby bylo jídlo výživově hodnotné. Každodenní přemýšlení, jak poskládat jídelníček ke spokojenosti vás i vašich ratolestí, si můžete usnadnit, sáhnete-li po receptech z této kuchařky. Najdete tu rozmanité pokrmy – od polévek, přes hlavní jídla, svačinky až k pamlskům, vše roztříděno podle věku dětí s poznámkami zaměřenými na specifika vaření pro nejmenší.

Hrůza, šok, média!

Média dnes doslova hýbou společností. Víte, jak se v nich orientovat? Kdo vlastní české sdělovací prostředky a jak se to odráží v jejich obsahu? Tušíte, co se odehrává v novinářském světě a kdo pro vás zprávy tvoří? Světem českých novinářů vás s profesionálním vhledem provede redakce platformy HlídacíPes.org organizované Ústavem pro nezávislou žurnalistiku. Nahlédnete pod prsty nejrůznějších médií. Řeč přijde i na nejdůležitější kauzy s nimi spojené.

Krásné Vánoce,

Michaela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami