Můj čtenářský deník X.

Léto je tady a k němu patří i odpočinek u vody, kde si s sebou můžete vzít nějakou oblíbenou knížku. A protože sama ráda čtu, připravila jsem si pro vás několik tipů na knižní novinky z Albatrosu, které mě zaujaly. Povím vám něco o kuchařkách, dále vám představím knihy se sportovní tématikou a nebudou chybět ani dětské knihy, které si oblíbila Eliška. Jdeme na to.

Matla – Roman Staša
Dlouho očekávaná kniha od vítěze soutěže Masterchef, Romana, je konečně venku. V knize najdete nejen recepty, ale i celý Romanův příběh. Najdete v ní spoustu zajímavých kategorií, do kterých se jedním dechem začtete. Mě na první pohled zaujala kategorie tipů a triků k vaření, kde se třeba dozvíte, jak udělat silný vývar, jak správně solit, abyste jídlo nepřesolili, jak udělat základ na omáčku nebo pořádný steak. Kniha je doplněna i o recepty, které uvařil Roman ve zmiňované televizní soutěži.

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a už v ní mám založených několik receptů, které vyzkouším. Romanovi k jeho krásné knize gratuluji a věřím, že to nebude jeho poslední kniha.

Loudavé vaření – Barbora Charvátová

Tato kuchařka od Barbory je zaměřena na recepty pro pomalý hrnec. Tato kuchyňská pomůcka se stala oblíbenou v mnoha našich domácnostech, včetně té mé. Líbí se mi, že recepty připravované v pomalém hrnci jsou časově nenáročné a chuťově skvělé. A jaké recepty v knize najdete? Polévky, dále jsou to recepty z masa, které jsou rozděleny do kategorií: hovězí maso, vepřové maso, drůběží a králičí, ryby a zveřinaa a mleté maso. Dále jsou to bezmasá a méně masová jídla a nakonec najdete i sladkou tečku – recepty na koláče a sladká jídla.

Markéta v troubě – Markéta Chovancová

Tuto knihu vytvořila foodblogerka Markéta, která vytvořila sezónní kuchařku, kde najdete recepty podle ročního období. V knize jsou recepty jak sladké, tak i slané. Ty sladké ale převahují. Líbí se mi i krásné fotografie, které jednotlivé recepty podtrhují. I v této kuchařce jsem si vybrala několik receptů, které v následujích dnech vyzkouším.

Na farmě – zvuková knížka

Tuto dětskou knížku jsem objednala pro Elišku, která je teď ve věku, kdy se zvuky zvířátek učí. A musím říct, že tato kniha se stala u nás doma hitem – několikrát denně si knihou Eliška listuje, velmi rychle se naučila zmáčknout tlačítka u jednotlivých zvířátek a pomocí knihy se naučila jednotlivé zvuky.

Tato knížka provádí děti farmou, představuje jim jednotlivá zvířátka včetně jejich zvuků. V této edici existuje ještě kniha V lese, která je na stejném principu. Myslím, že díl v lese u nás doma bude brzy také :). A abych nezapomněla – je krásně ilustrovaná! 🙂

Co mají společného zvířata a lidé – Pavla Hanáčková, Dasha Lebesheva

Tato dětská kniha je pro děti, které mají okolo šesti let. Moc se mi líbí celý koncept knihy, kde najdete vždy na dvojstránce aktivitu, která je na jedné straně popsána jak ji dělají lidé a na druhé jak zvířata. Je doplněna i o krásné ilustrace, aby si děti mohly vše lépe představit. A jaké aktivity v knize najdete? Tak třeba farmaření, pracování, povídání, učení, pomáhání, pečování nebo třeba pohyb.

Pagáč Jóga – Barbora Pagáčová, Patricie Pagáčová

Další krásná kniha o józe, na které se podílela herečka Patricie Pagáčová (dříve Solaříková). Díky knize najdete vlastní cestu a harmonický vztah k existenci. Holky vás provedou desaterem jógových pravidel pro život. Díky této knize odlehčíte mysl a najdete v józe cestu za pozitivním přístupem nejen k sobě, ale i ke svému okolí.

Jak se dělá imunita – Blanka Říhová, Marek Šťastný

Imunita je v posledním roce jedno velké téma. Někdo hledá imunitu v otužování, někdo v jídle, vše se ale odehrává v našem těle. Knihu napsala světově uznávaná imunoložka, díky které se dozvíte vědecky podložené informace. A jaké kategorie v této knize jsou? Dočtete se o imunitním systému, imunitě v těhotenství, o očkování, výživě, pohybu, spánku, stresu, mikrobiomu, autoimunitě, epidemii a pandemii a také spoustu informací o aktuální nemoci covid-19. Kniha je velmi zajímavá a čte se jedním dechem :).

Pohodové rodičovství – Milan Studnička

Tak musím se přiznat, že hned název této knihy mě zaujal. Věřím, že každá máma chce mít rodičovství pohodové a chce mít děti vychované podle svých představ. Milan Studnička, autor této knihy je psycholog, který vám prozradí, jestli je rozdíl mezi výchovou kluků a holek, jak porozumět dětem a jak pracovat na tom, aby byla celá rodina v pohodě. V knize je také kapitola o sourozencích či nezdravé formě komunikace, která dětem ubližuje. Doporučuji všem rodičům, je to skvělé čtení :).

Další kvítka v bytě – Veronika Ježková, Nikol Francová

Přemýšlíte, jak do svého domova vnést ještě více zeleně? Veronika a Nikol, autorky populárního blogu Kvítka v bytě, se vracejí s dalšími skvělými nápady a postupy, jak svých pár rostlinek nechat přerůst do domácí džungle. Pojďte zjistit, jak se starat o další druhy rostlin, jak je doma množit a jak jim pomoct, když vypadají smutně! S praktickými tipy se tentokrát rozrostete až na balkón a posunete svou zelenou vášeň zas o krůček dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami