Můj čtenářský deník V.

Opět jsem si pro vás připravila tipy na knihy, které vyšly začátkem tohoto roku. Mezi knihami najdete jak kuchařky, tak knihy o výživě, ale podíváme se společně i na jeden román a jednu knihu o digitálním detoxu – což je v dnešní době aktuální téma. Pojďme se na knihy tedy společně podívat: 

O výživě – Veronika Pourová a Andrea Jakešová

Kniha od dvou nutričních terapeutek, které se zajímají výživou. Tato kniha je podložena vědeckými informacemi, vlastními zkušenostmi holek z praxe a najdete v ní i tipy na zdravé recepty. Můžete si přečíst o základech výživy, o pitném režimu, jak často jíst a kdy, jsou tam informace i nakupování potravin a jejich složení. Zajímavou kapitolou je i výživa při nemoci, dočtete se o mýtech ve výživě, o sladidlech a mnoho dalšího.

Vaříme bez hladových potravin – Helene Comlanová

Tato kniha se zaměřuje na potraviny s nízkým glykemickým indexem. Je plná skvělých receptů, krásných fotek a na úvod si můžete přečíst i spoustu teoretických informací, které byste měli vědět. Kuchařka je rozdělena na kategorie – úvod, chuťovky, předkrmy a studená jídla, teplá jídla a sladké recepty.

Největší dobroty z pomalého hrnce – Angela Litzingerová

Tato kuchařka obsahuje spoustu receptů, které si můžete připravit díky pomalému hrnci. Dozvíte se, jak díky pomalému hrnci ušetříte peníze i energii, ale i jak si správný hrnec vybrat, jak o něj správně pečovat, jaké pokrmy v něm můžete připravovat.

V kuchařce najdete recepty na polévky, přílohy, chuťovky, ryby, maso, zeleninu, vegetariánská jídla, koláče, dezerty i zavařeniny.

Domácí levandulová kuchařka – Petra Rubášová

V této knize najdete spoustu inspirace pro hospodyňky, tak i pro pěstitele levandule. Je v ní 90 receptů, 18 návodů na výrobu domácích kosmetických přípravků a dekorací, ale i spoustu pěstitelských rad, které se vám můžou hodit.

Příliš osobní známost – Eva Urbaníková

Jedná se o úspěšný román, který se stal předlohou ke stejnojmennému filmu: třicetiletá Natálie potkává vdovce Marka s malým děvčátkem. Láska na sebe nedá dlouho čekat, začnou spolu žít a všechno vypadá přímo ideálně. Do Markova života ale zasáhne ekonomická krize, jeho stavební firma zkrachuje a on se dostane do velkých dluhů. Začne pít a své zoufalství si vybíjí na svých nejbližších – na dcerce a partnerce. Ta mu to chvíli toleruje, ale potom se rozhodne, že nechce žít s člověkem, který pije a nedokáže se vyrovnat s těžkou živnotní situací. Než svého partnera a jeho dceru opustí, musí najít odpověď na základní otázku – zda není příliš sobecká, když odchází…

DigiDetox – Matěj Krejčí

Digitálním médiím dnes věnujeme víc času než spánku. To, na co jsme dřív používali rozum, za nás obstarávají počítače, chytré telefony, organizéry, navigace. Jak neztratit kontrolu? Zkušený terapeut a lektor poskládal vědecká data, poznatky z psychologie a osobní zkušenosti. V knize tak nabízí jedinečné know-how i konkrétní nástroje k pochopení a zvládnutí digitální závislosti. Nabíječku nepotřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami