Můj čtenářský deník VI.

Po delší době jsem si pro vás opět připravila článek, kde najdete skvělé tipy na knihy. Tentokrát nepůjde jen o kuchařky a knihy, které se zabývají zdravým životním stylem, ale mám tu pro vás připravenou i knihu o porodu, kterou jsem přečetla hned jako první. Tak jdeme na to :).

Vulvou porodní asistentky – Alžběta Samková
Na tuto knihu jsem se těšila nejvíce, což je díky mému těhotenství asi pochopitelné. Nyní jsem už v devátém měsíci, proto jsem ji přečetla velmi rychle, abych se dozvěděla nějaké nové informace týkající se porodu, které jsem doposud nevěděla. Kniha je moc hezky napsaná porodní asistentkou Alžbětou, která toho během své kariéry zažila opravdu hodně. Informace jsou v knize podávány tak, aby je každá nastávající maminka pochopila a porod zvládla co nejlépe. Pokud vás zajímají témata, která v knize jsou, tak je to například předporodní příprava, porodní proces, jak jej přirozeně podpořit a ovlivnit, jsou tam také informace o domácím porodu, o medicíně při porodu a mnohé další.

Moderní česká cukrařina – Josef Maršálek

Ti z vás, kteří sledovali televizní soutěž Peče celé Česko Josefa určitě znají. Je to mistr cukrář, který ve své knize prozrazuje 47 oblíbených receptů, včetně jeho triků, které ve svém oboru používá. Kniha je moc hezky zpracovaná a doplněna krásnými fotkami dezertů. I když se nejedná o žádnou zdravou kuchařku, ráda podle ní něco upeču, případě se inspiruji a nějaké jeho recepty přetvořím do zdravější varianty. Pokud vás zajímá, jaké typické recepty v kuchařce najdete, tak jsou to zákusky jsou třeba špičky, laskonky, punčák, pařížský dort, větrníky, věnečky, kremrole, ale najdete tam i recepty na koláče, dorty a mnohé další.

Jižanská kuchařka – Marsha Kocábová

Tato kuchařka obsahuje spoustu receptů z amerického jihu. Autorka se snaží přesvědčit čtenáře, že Američané nejsou jenom tlustí a jí jen hamburgery, ale že umí i hodně dobře vařit a to z běžně dostupných surovin.  V kuchařce najdete jak recepty na hlavní jídla, tak i nějaké dezerty.

Jóga Adjustment – Mark Stephens

Tento praktický průvodce asistencí v lekcích je určen pro všechny lektory jógy, učitele lektorů a zapálené studenty jógy, kterým vysvětluje umění a důležité detaily, jak dotekem pomáhat studentům jógy. Autor, světově uznávaný učitel jógy, který napsal již několik bestsellerů,v této publikaci přibližuje čtenářům nuance doteku, 7 principů používání doteku během lekce, 25 nejefektivnějších metod taktilního vedení. Kniha obsahuje návody pro více než 100 ásan se stovkam názorných fotografií.
Krásná díky Ájurvédě – Helena Subijana
Péče o tělo nemusejí být jen drahé chemické přípravky v nablýskaných flakonech. Prastaré indické učení ájurvéda nám napovídá, jak se o sebe starat čistě přírodními způsoby, které vás rozzáří zevnitř i zvenčí. Objevte svět domácí kosmetiky přizpůsobené vaší tělesné i duchovní konstituci, jógínské cviky k udržení krásné a pevné pleti, očistné rituály i detoxikační program s pročišťujícími recepty. Hýčkejte jimi své tělo i ducha a dopřejte si to nejlepší, co vám příroda a staletími prověřené znalosti nabízejí.
Umění být zdráv – Jan Vojáček
Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to!
Ekologie, etika a změna klimatu 
V současnosti stojíme na rozcestí a čelíme palčivým problémům: Co se děje s naší planetou? Jak jí můžeme pomoci? A jak sladit lidské zájmy s právy ostatních živých tvorů a potřebami ekosystému? Na tyto a další aktuální otázky hledal odpovědi duchovní vůdce tibetského buddhismu během týdenní konference věnované změně klimatu. Vstupte do podnětného dialogu předních klimatologů, ekologických aktivistů a spirituálních osobností buddhismu i křesťanství.
M jako máma – Eleanor O’reilly
Irská rodina Augusttových je malinko komplikovaná. Mají se sice rádi, ale každý své city vyjadřuje úplně jinak. Po nešťastné události se musí naučit jeden druhému rozumět zcela novým způsobem. A to pro ně bude tvrdý oříšek. Situaci ještě zkomplikuje přistěhování babičky Mae-Anne, která je jako neřízená střela. Zavádí nové pořádky a na cavyky není vůbec stavěná. Nakonec je to ale právě ona, kdo se musí pokusit udržet rodinu pohromadě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami