Můj čtenářský deník VII.

Se začátkem nového školního roku jsem si pro vás připravila i knihy, které jsem si pro vás vybrala z nakladatelství Albatros Media. Tentokrát to nebudou jen kuchařky zaměřené na různé národní kuchyně, ale i zajímavé čtení, které si nechávám na dlouhé podzimní večery :). Tak pojďme na to:

Moderní mexická kuchařka – Felipe Fuentes Cruz a Ben Fordham

Tato kniha mě zaujala nejen svým krásným grafickým zpracováním, ale i zajímavými recepty, které v mexické kuchyni najdete. Recepty jsou rozděleny do kategorií jako jsou svačiny, předkrmy, polévky, saláty, hlavní chody, přílohy, salsy, dezerty a nakonec nápoje. Nechybí ani přehled tradičních mexických surovin, které dodají jídlu tu správnou chuť s vůní mexika. Kdo by si tedy doma rád připravil quesadillu, burritos nebo tacos, je pro něj tato kuchařka správná volba.

Vajíčková kuchařka – Barbora Říhová

Protože jsme nejen já, ale i můj manžel velcí milovníci vajíček, nesměla u nás chybět ani tato kuchařka, kde najdete 80 receptů na vaječné recepty. Kuchařku napsala Barča (Rebarborakitchen.com), která vymyslela jídla od snídaně až večeři a to včetně polévek, dezertů i nápojů. Kuchařka je doplněna krásnými fotkami včetně jednoduchých postupů.

Domácí minizahrádky – Enid G. Svymbersky

Tato kniha je pro všechny, kterým doma nepřežije žádná kytka déle než měsíc, kam patřím i já. Tipy na tyto minizahrádky se vám budou líbit, zvládne se o ně starat totiž úplně každý. V knize najdete 33 tipů na terária s kaktusy, sukulenty i tropickými rostlinami a naučí vás, jak na to.

Instalajf 

Pokud vás zajímá, jaký je život instagramového influencera, je tato kniha právě pro vás. Dočtete se nejen o tom, co je na této práci skvělé, ale i důležité informace, na co si dát pozor. Realitu instagrového světa si můžete přečíst v této knize. Je v nich spoustu odpovědí na otázky od celebrit jako je Tamara Klusová, Milan Peroutka nebo Tereza Salte.

Dubajka – příběh letušky – Tereza Vichtereyová

Mám moc ráda knihy, jako je tato. Různé příběhy, které jsou reálné a letušky je zažily během své práce. Mám ráda ty vtipné a bizardní situace, které tato kniha popisuje. Pokud se chcete tedy dozvědět více ze zákulisí práce letušky a trošku se i pobavit, doporučuji tuto skvělou knihu.

Foukneš do pěny – Radka Třeštíková

Úspěšná Radka Třeštíková vydala další knihu, román, kde vás hlavní hrdinka vezme až na konec světa. Kniha je menší, ideální třeba na cesty :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami