Můj čtenářský deník VIII.

Blíží se Vánoce s nimi i nákup vánočních dárků. A protože u nás pod stromečkem každý rok nějaká ta kniha je, ráda bych vás inspirovala novinkami, které můžete zakoupit třeba na eshopu Albatros media. Tentokrát jsou to knihy nejen s recepty nebo cvičením, ale i nějaké krásné dětské knížky, které jsem vybrala pro naši půlroční Elišku.

Kůrčička křup, omáčka šplouch – Zuzana Böhmová
Tato kniha mě zaujala nejprve svým netradičním názvem. Najdete v ní nejen recepty na omáčky, ale i tipy na rychlí předkrmy, saláty, přílohy, polévky, nesmí chybět hlavní chody, ale potěší i milovníky sladkého. Zajímavá kategorie jsou rychlé tipy, kde se naučíte základní recepty třeba na bazalkové pesto. Kniha je doplněna o krásné fotografie.

Hrátky s těstem – Iva Trhoňová

Tahle nádherná kniha, která obsahuje spoustu skvělých rad a tipů na téměř 350 stranách. Najdete v ní recepty na domácí sladké i slané pečivo, které je pro každou příležitost. Recepty jsou navíc doplněny o fotopostupy, takže budete postupovat krok za krokem podle rad paní Trhoňové. A co v knize najdete? Na začátku jsou univerzální těsta, náplně a drobenky. Následuje pečení s domácí pekárnou, jarní recepty, zajímavá je i kategorie pečení s dětmi, nějaké recepty i na rodinné oslavy, grilování, piknik, zimní a vánoční svátky a nesmí chybět ani pomazánky a saláty.

Moje sváteční pečení – Josef Maršálek

Kuchařka, na kterou jsem se moc těšila. Kdo z vás sledoval pořad Peče celá země Josefa určitě zná. V jeho knize najdete šedesát receptů na sváteční recepty, kde vás naučí z klasického cukroví udělat cukroví výjimečné. Líbí se mi detailní popisy jednotlivých kroků včetně fotopostupů, které zvládne opravdu každý. Moc se mi líbí výběr jednotlivých receptů a už teď se těším, až spoustu z nich v prosinci vyzkouším.

Koláče – Chez Lucie

V této knize najdete skvělé koláče od foodblogerky Lucky, které jsou snadné na přípravu a především rychlé. Recepty jsou srozumitelné, zvládnou je tedy i začátečníci. V knize najdete recept na ovocné koláče, kynuté, snadné, ale i bábovky, chlebíčky i světové recepty. Líbí se mi zajímavé kombinace ingrediencí. Lucka má v knize třeba koláč s malinami a tymiánem, cuketový koláč s citronem, nebo bábovku s citronem a levandulí.

Jednoduché a zdravé recepty pro seniory – Havlová, Jirkovská

Kniha je skvělým tipem na dárek třeba pro babičku. Najdete v ní recepty, díky kterým se budou senioři cítit fyzicky i psychicky lépe. Líbí se mi, že recepty připravila nutriční terapeutka. Zajímavostí je i větší písmo v knize, aby se starším lidem lépe četla. Recepty obsahují také informace o obsahu bílkovin, tuků a sacharidů. A jaké kategorie v knize najdete? Jsou tam polévky, drůbež, hovězí maso, vepřové maso, mleté maso, ryby, lušteniny a zelenina, těstoviny, rýže, pohanka, dále jsou tam saláty, pomazánky, sladká jídla, moučníky a přílohy.

Jóga pro lepší spánek – Mark Stephens

Tuto knihu napsal jeden z nejlepších učitelů jógy na světě. Najdete v ní jednoduché jógové pozice, meditace a dechová cvičení, která vám zkvalitní a prohloupí spánek a zlepší usínání. Líbí se mi, že v knize kromě jednotlivých cviků najdete na začátku i informace o spánku, poruchách spánku a nadměrné buzení. Jednotlivé jógové pozice jsou vysvětleny a na obrázku i znázorněny, takže je zvládne úplně každý.

Bylinné čaje a esenciální oleje 

Kniha určená pro ty, kteří trpí nespavostí, úzkostí nebo neví, jak vyzrát nad nervozitou. V knize najdete rady i pokud řešíte špatné trávení nebo oslabenou imunitu. A co zaujalo nejvíce mě? Informace o tom, jak zabránit vypadávání vlasů, což je pro mě momentálně aktuální téma, které po porodu řeším :). Moc se mi líbí, že v knize najdete vždy daný problém a k tomu radu, jak nad daným problémem vyzrát. Je to moc hezká kniha a opět doporučuji, myslím že je to moc hezký nejen vánoční dárek.

10 kroků ke zvládnutí psychické nepohody – Seth J. Gillihan, Ph.D.

Díky této knize se zbavíte strachu, úzkosti, vzteku, paniky, negativních myšlenek či neodůvodněných obav. Moc se mi líbí, že kniha je i takovým pracovním sešitem, kde jsou různé tabulky a formuláře, které si můžete vyplnit. Tato kniha bude dělat radost u nás pod stromečkem, protože manžel se zajímá o pozitivní psychologii a myslím, že je to přesně kniha pro něj :).

Demotivační diář 3v1 – Štíbrová, Pártlová, Arichteva

Tak a teď vám představím diář, který bude dělat radost mně :). Je to diář na rok 2021 a já už se těším, až si do něj začnu od ledna poctivě zapisovat. Patřím mezi fanoušky papírových diářů a protože se mi líbí humor holek, byla to jasná volba. Dokonce se mi doma sešel 2x, protože jsem ho dostala od své sestry k svátku :). Líbí se mi prostor, který u jednotlivých dnů je, ale i vtipné poznámky holek, které tento diář obohatily. Má i praktickou gumičku.

Teorie mateřství – Lucie Janauer

Tak a teď jedna kniha pro nastávájící nebo novopečené maminky. Kniha o mateřství, kde se dozvíte, proč miminka tolik pláčou. Přiznám se, že hned jak mi kniha dorazila tak jsem se pustila do čtení a přečetla ji jedním dechem. Líbí se mi pohled autorky na danou věc a s jejími názory jsem se ztotožnila. Je to skvělý dárek pro maminku uplakaného miminka.

Adventní pohádky – Dana Doležalová

Nápad této knihy se mi moc líbí. Kniha obsahuje 24 krásných pohádek pro děti, které každý den dětem pomůžou přečkat ten nekonečně dlouhý čas před příchodem Ježíška. Pohádky jsou na dvě až tři stránky, jsou doplněny nádhernými ilustracemi od paní Šmídové. Už se těším na první prosinec, kdy začneme Elišce číst první pohádku s názvem bílý květ. Kniha by mohla být i hezkým dárkem dětem od Mikuláše.

Dobrou noc, sladké sny

Z této knihy máme už alespoň polovinu pohádek přečtených. Najdete v ní krásné pohádky, které určitě znáte. Jsou tam pohádky o víle Amálce, o Česílkovi, o Rumcajsovi, o pejskovi a kočičce, o Škubánkovi a mnoho dalších. Jsou tam i krásné ilustrace, které knihu nádherně doplňují. Celkem je v knize 35 pohádek, které čteme Elišce nejen před spaním.

Liška Eliška jde na borůvky – Petra Bartíková

Kniha provází děti nejen příběhem Lišky Elišky, ale učí je také poznávat barvy. Děti v knize poznají i různé druhy ovoce, které liška Eliška v lese najde. Kniha je z tvrdých desek o obsahuje spoustu odklápěcích částí.

Kontrastní leporelo se zvířátky z lesa

Poslední dětskou knihou, kterou bych vám chtěla představit, je toto leporelo, které obsahuje obrázky černobílých barev. Je ideální pro miminka, které zpočátku vidí jen tyto dvě barvy. Elišce se moc líbila a také ji motivuje pást koníky. Leporelo jde hezky rozložit, může si tedy prohlížet více obrázků najednou. Je to moc hezký dárek pro právě narozená miminka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami