Můj čtenářský deník XI.

Blíží se pomalu Vánoce a s ním i mé tipy na vánoční dárky! Mám tu pro vás spoustu novinek, které jsem mohla díky spolupráci s Albatrosem přečíst. A protože jsem si vybrala opravdu skvělé knihy, chci vám je tady postupně všechny představit. Tentokrát to nebudou jenom kuchařky, ale i spoustu nádherných knih pro děti a taky jeden diář :). Tak jdeme na to.

Co se děje na pařezu – Magda Garguláková a Martin Šojdr

Jako první bych vám chtěla představit tuto dětskou knihu, která vám prozradí, kdo ve dřevě vyhlodává cestičky, děti se dozví o životě v pařezu nebo třeba čím se živí lasice. Kniha je nádherně ilustrovaná, plná informací a krásných barev. Je opravdu nádherná, je to jedna z nejkrásnějších dětských knih, které máme doma. A stojí krásných 159 Kč.

Disney – Zvířátková sbírka pohádek

Další krásnou dětskou knihu pro děti od 4 let je tato kniha od Disney. V knize najdete 18 příběhů, které navazují na dětské filmy od Disney. A s kým se děti v knize potkají? Děti se mohou těšit na Popelku, Simbu, Pinocchia nebo třeba Ledové království. Kniha je doplněná o nádherné ilustrace a na eshopu je k zakoupení za 319 Kč.

Království Čurbeskov – Benjamin Becue

Poslední dětskou knihu tu mám tuto nádhernou a velkou knihu „hledej a najdi“. Kniha, ve které je spoustu čurbesu. Děti v ní mají na každé straně panel s úkoly, co všechno mají hledat. Hledají se předměty rozdělené do kategorií od těch snadných až k obtížným a pro ty nejšikovnější je tu i kategorie k nenalezení. Je to nádherná kniha pro děti od tří let, které zabaví na dlouhou dobu. Najdete ji na eshopu Albatros media zde.

Máma v Kuchyni – s chutí pro malé i velké

Další knihou, která je pro maminky dětí je tato kuchařka od Barbory Charvátové. Kromě receptů v knize najdete i informace jak s knihou pracovat, od jakého věku dítěte jsou recepty vhodné i spoustu teorie ohledně bílkovin, sacharidů a tuků. Samotné recepty jsou rozděleny na několik kategorií, mezi kterými najdete polévky, hlavní jídla, dezerty (moučníky, sušenky a další mlsání), potom jsou to svačinky pomazánky, a malá jídla a nakonec i nějaké bonusové recepty, kde je i něco pro maminky a tatínky. Pokud jste maminka na mateřské, která denně vaří a dochází ji inspirace, je tato kniha určena pro vás. Já podle ní vařím moc ráda a Elišce jídla moc chutnají.


Recepty dětem – Gabriela Bartošovská

Druhou dětskou kuchařkou, kterou bych vám chtěla představit, je tato kniha s podtitulem vařte pro děti tak, aby chutnalo i vám. Autorkou je blogerka Gábi, máma dvou dětí, která vám poradí, jak na to. Zaměřuje se na vaření z lokálních surovin, které všichni znají a dají se v obchodech běžně sehnat.
Najdete v ní široké spektrum receptů, od svačinek, pečiva, polévek, bezmasých jídel, masitých jídel až po dezerty, sladká jídla a nápoje. Líbí se mi jednoduchá náročnost receptů doplněná o krásné fotografie. Už teď ji mám plnou záložek a postupně budu jednotlivé dobroty doma vařit.


Emma a šéfkuchaři 

Tak a teď tu pro vás mám jednu nádhernou kuchařku, na které se podílelo spoustu skvělých kuchařů. Je to Josef Maršálek, Jan Punčochář, Marek Fichtner, Hana Zemanová,Filip Sajler, Martina Muldoon, Gianfranco Coizza, Jana Králiková, Martin Staněk a Nikoleta Kováčová. Všichni tito kuchaři s Emmou vymysleli menu, která zvládnou i začátečníci. V kuchařce jsou poctivé recepty z čerstvých surovin.

Markéta Hrubešová – tak vařím já

Na tuto kuchařku od Markétky jsem byla opravdu zvědavá. Líbí se mi, že obsahuje opravdu velké množství receptů (125 receptů pro vytížené ženy). A jaký je obsah kuchařky? Jsou to studené předkrmy, teplé předkrmy, domácí chleby, polévky, zelenina, brambory, těstoviny, ryby a plody moře, maso a zvěřina a nakonec dezerty.

Jóga pro zdravé emoce a imunitu – Aylin K. Akyolová

Díky této knize můžete zkusit zlepšit své zdraví, imunitu i emoční nastavení pomocí jógy. Je to průvodce, který využívá tradiční čínskou medicínu. Je zde spoustu jógových pozic, které jsou přiřazené ke skupinám emocí a pocitů. Autorka v knize popisuje význam našich emocí, úzké propojení mentální a fyzické složky člověka v roli, kterou hrají v prožití harmonického a spokojeného života.

„Potenciál a síla, která je skrytá v každém z nás, je větší, než se domníváme.“

Diář – Matka roku 2022

Diář od holek 3v1, tedy od Veroniky Arichtevy, Nikol Leitgeb a Martiny Pártlové. Je pojat velmi vtipnou formou, která pobaví nejednu mámu na mateřské. Je to ale samozřejmě i diář, kde najdete spoustu prostoru pro své aktivity a poznámky. Jednotlivé měsíce jsou od sebe odděleny barvami, avšak mi tam trošku chybí měsíční plánovač. Diář má ideální velikost, není ani moc velký, ani moc malý.
Věřím, že pobaví nejednu z vás :).

 

Všechny knihy, které jsem zde zmínila, najdete na eshopu Albatrosu zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami