Novinky z knižního světa

Léto se blíží a s ním i možnost vzít si nějakou skvělou knížku, roztáhnout si někde v přírodě deku a užívat si krásného počasí a chvilku odpočinku :). Proto jsem si pro vás připravila článek s novými tipy na zajímavé knížky, kterou budou nejen z oblasti vaření a pečení, ale své si zde najdou i maminky a děti. Díky Albatros Media vám je mohu zde představit.  Tak pojď me na to :).

Dorty Chez Lucie

Nádherná kuchařka od cukrářky Lucie, ve které se dočtete nejen celý Lucky příběh, ale najdete tam úžasné recepty na vynikající dortíky. Ráda bych zde tedy zmínila, že se jedná o klasické dorty, není to žádná zdravá kuchařka :). Ale myslím si, že je důležitý v životě balanc a proto zde zmiňuji tuto kuchařku. Mě nejvíce zaujal recept na cheesecake s bezovým květem a citronem, který určitě vyzkouším :). A nebude to jediný recept, taková Pavlova vypadá v knize také krásně. Musím podotknout, že kuchařka obsahuje i nádherné fotografie jednotlivých receptů.

Jóga pro seniory – Věra Vojtěchová, Mudr. Ivana Ballingová

Další novinka, která mě velmi zaujala je kniha s názvem Jóga pro seniory, protože si myslím, že by se měli hýbat všichni bez rozdílu věku. To byl taky důvod, proč jsem tuto knihu vybrala, abych vás o ní mohla informovat. Je plná zajímavých informací a cviků, které jsou nejen popsány, ale i předvedeny na fotografiích. Je doplněna i o rady lékaře. Dle mého názoru je to nádherný dárek pro babičku nebo dědečka a já ji těm svým také daruji :).

 

Slovácko sa nenudí – Marek Šalanda

A teď jedna novinka mého srdce – kniha z mého milovaného Slovácka! 🙂 Najdete v ní putování cestovatele Marka Šalandy po našem krásném vinařském kraji. A co v knize najdete? Všechny jeho zážitky, veselé historky i to naše krásné nářečí :). Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila, mohu všem doporučit, je to skvělá oddechovka.

 

Dotknout se duše- Marek Holeček

Další zajímavou knihu, kterou bych vám zde chtěla představit, je kniha Marka Horečka – horolezce. V knize se dozvíte spoustu zajímavých informací z jeho života, dočtete se o tom, jak se dostal k horolezectví i to, co ho v životě nejvíce ovlivnilo. Mě zaujala část o Markovém optimizmu v – 40 stupních :).

První rok s kojencem – Úterý Glaser

A teď tu mám jednu knihu pro všechny těhotné ženy i maminky čerstvě narozených dětí :). Kniha mě velmi zaujala, protože se v ní dočtete hned 200 tajných triků na první rok s kojencem. Kniha má hned několik kategorií – kojení a krmení, přebalování a péče, dětský spánek, dětská radost ze života, na cestách, v domácnosti a poslední kategorie se jmenuje pro šťastné mámy. Líbí se mi praktičnost knihy, kde si v obsahu vždy najdete téma, které vás zajímá a poté si o něm přečtete základní informace. Je to velmi přehledně a stručně napsáno tak, aby se každý dozvěděl to co potřebuje, ale také aby u daného tématu netrávil zbytečně moc času, protože mámy se přece chtějí věnovat hlavně svému narozenému miminku :). Za mě moc povedená kniha a určitě se k ní ještě někdy v budoucnu vrátím :).

Bing – čtyři roční období s Bingem

A teď tu mám jednu nádhernou knížku pro všechny děti, které milují Binga. Kniha obsahuje jen velmi málo textu a má nádherné obrázky. Je rozdělena do čtyř ročních období, které znázorňují jeden příběh. Elišku knížka moc baví, denně si knihou listuje a chce ji číst. Ideálně pro děti okolo dvou let, protože je na každé straně jen pár vět textu, které děti vydrží poslouchat.

Cvičení s říkankou pro děti – Helena Vévodová, Miroslav Růžek

Další skvělou knihou pro děti od jednoho roku je tato kniha plná cvičení s říkankami. Moc se mi líbí jednotlivé ukázky, co mají kdy děti dělat i krátké říkanky, které se nádherně rýmují. Je jich tam opravdu moc a Eliška se už spoustu z nich stihla také naučit. Ukázku přidávám níže:

Každá bolest má svou příčinu – Milan Studnička, Tomáš Rychnovský

Tato kniha mě velmi zaujala, protože se v ní dozvíte spoustu zajímavých informací. Proč vás něco bolí? Proč vás bolí koleno když cvičíte? Jak se starat o děti z hlediska psychického i fyzického? Líbí se mi propojení těla a mysli tak, aby bylo tělo v rovnováze a vše fungovalo tak, jak má. Knihu jsem přečetla a mohu všem jen a jen doporučit.

Všechny knihy jsem si vybrala v rámci dlouhodobé spolupráce s Albatros Media a jsou k zakoupení zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami