Tipy na knihy nejen pod stromeček

První adventní neděli máme za sebou a protože se Vánoce blíží, ráda bych vám dala tipy na zajímavé knížky z Albatros media nejen pod stromeček. Představím vám nejen kuchařky, ale i nějaké knihy o rodičovství a nebudou chybět ani dětské knihy. Tak pojďme na to :).

Mámin kastrůlek – Štěpánka Čápová

Tato kniha je kuchařkou pro všechny, kteří hledají zajímavé tipy na jídla bez masa. Štěpánka do ní totiž připravila 80 skvělých vegetariánských receptů. V kuchařce se zaměřuje na obiloviny, brambory, batáty a luštěniny. Kniha je určena i pro ty, kteří jedí bezlepkově, 50 receptů je totiž bezlepkových a 50 i veganských. Líbí se mi, že je kniha doplněna i o spoustu zajímavých informací, kde si můžete přečíst proč je kuchařka bez masa, proč si máme plánovat jídelníček, i nějaké rady na rychlé a levné vaření. Má i nádherné fotografie jídel, jen při listování sem si do ní vložila spoustu záložek a těším se, až recepty postupně vyzkouším :).

Matla – Roman Staša

Druhá kuchařka od vítěze soutěže Masterchef je na světě, tentokrát je zaměřena na děti. Kniha je velmi jednoduchá, obsahuje jednoduché recepty, které se skládají z několika málo ingrediencí a postupy nejsou také nijak náročné. A jaké recepty tam najdete? Recepty na svačiny, pomazánky, snídaně, polévky, hlavní jídla, přílohy k hlavnímu jídlu, saláty, dezerty, zmrzliny a poslední kategorií jsou dobroty k telce. Kniha je zajímavá, spoustu receptů se mi líbí a ráda vyzkouším, jedinou nevýhodu vidím v tom, že kniha neobsahuje reálné fotografie jídel, ale pouze kreslené ilustrace daných pokrmů.

 

Takhle chutná indie – Ilona Bansal

Další kuchařku, kterou bych vám ráda představila je tato indická. Myslím, že každý milovník kari by tuto kuchařku měl mít ve své knihovně. Je nádherná, obsahuje krásné fotografie a velmi zajímavé recepty. Vhodná je i pro vegetariány, protože obsahuje hned několik jídel bez masa. Já sama indickou kuchyni miluji, takže z této knihy ráda vyzkouším několik zajímavých receptů :).

Loudavé vaření 2 – Barbora Charvátová

Tato kniha je pokračováním knihy první, přichází z novými recepty pro pomalý hrnec. A jaké recepty v této knize jsou? Najdete tam polévky, drůbeží a králičí maso, hovězí maso, vepřové maso, mleté maso, ryby a mořské plody, bezmasá jídla, ale i dezerty a dětská jídla. V úvodu se můžete dočíst i nějaké základní informace o pomalém vaření. Kniha je doplněna o krásné fotografie jednotlivých jídel.

Mámě – Vanda Schreierová, Denisa Písaříková

A teď tu mám velmi zajímavou knihu pro všechny maminky, i ty nastávající. Dočtete se v ní totiž, jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho :). Je v ní spoustu zajímavých informací od těhotenství, přes kojení, spánek, pláč, nošení dětí, přes vývoj dítěte k příkrmům, barefoot botům až ke vzdoru. Je to takový průřez prvních let života děťátka, kde se dozvíte základní informace o všem, co vás a vaše miminko potká. Myslím si, že tato kniha je i skvělým dárkem pod stromeček pro nastávající maminku :).

Spánek miminek – Anna Růžičková

Skvělá kniha pro všechny maminky, které řeší spánek svých dětí. Naučí vás, jak spánku svého děťátka porozumět. Zodpoví vám spoustu otázek, jako je třeba zda vaše dítě spí dost? Jestli má usínat samo? Proč se budí v noci? Autorkou je totiž certifikovaná spánková poradkyně Anička, která se snaží rodiče naučit, jak spánek jejich dětí funguje. Neuznává přitom separaci ani žádné vyplakávací metody, zaměřuje se na potřeby dětí. Mě samotnou kniha moc inspirovala a velmi často se k ní ráda vracím.

Aha! Rodičovství – Dr. Laura Markhamová

Další zajímavou knihu pro rodiče tu mám Aha rodičovství – jak přestat křičet a začít žít s dětmi v harmonii. Tato kniha učí rodiče, jak se chovat tak, aby se změna našeho chování promítla i v dítěti. Naučí vás totiž porozumět vlastním emocím. Najdete v ní jednoduché návody, jak zpracovat naše reakce, abychom byli schopni vést děti s empatií, pomocí jasné komunikace. Kniha obsahuje neskutečně mnoho informací, které většina rodičů překvapí a uvědomí si, že některé návyky také dělají.

Kuk do knížky! ZOO

A nyní se přesuneme ke knihám pro děti, jako první tu mám knihu s otevíracími okýnky, která je vhodná pro děti od dvou let. Děti se v ní naučí poznávat zvířata v různých prostředích a rozvíjet si svou slovní zásobu i fantazii. V knize postupně děti prochází zoo a seznamují se tedy s jednotlivými zvířaty. Díky otevíracím okénkům, kterých je v knize 12, bude čtení této knihy ještě zábavnější. U nás se stala velmi rychle oblíbenou knihou v dětské knihovně.

Veselé pohádky z lesa i zahrádky – Dagmar Medzvecová

Kniha, která je určena pro starší děti, ale u nás (dcera 2 a půl let) jí své místo v knihovně našla už teď. Obsahuje na jednotlivých stránkách text i obrázky v textu, děti tak mohou číst s rodiči. A to dceru velmi baví. Já postupně čtu text a ona doplňuje slova z obrázků. Pohádky jsou moc hezké a věřím, že i vaše děti budou bavit.

Pohádkový adventní kalendář – Šárka Krejčová

A poslední tip pro děti který tu pro vás mám, je tento obrovský pohádkový adventní kalendář. Obsahuje 24 okének a každé z nich ukrývá jednu pohádku. Z jednotlivých knížek si poté můžete udělat jednu společnou se všemi pohádkami. Kalendář je nádherný, velký, u nás už čeká na Mikuláše a těším se, že nám bude denně dělat radost až do Vánoc :).

Všechny tyto knihy najdete na e-shopu Albartos media nebo v knihkupectví :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami