Pojďte nahlédnout do zákulisí soutěže Restart s Dietou 2019

Když jsem ve schránce objevila email ohledně soutěže Restart s Dietou 2019, váhala jsem, jestli se do soutěže přihlásit. Nejprve se do soutěže měla odeslat přihláška, na základě které redakce vybrala pět semifinalistek, které poté pozve do Prahy na dvoudenní soustředění. Přiznám se, že odeslání přihlášky jsem oddalovala a nad účastí váhala. Hledala jsem odpovědi na otázky: „Je to soutěž pro mě?“ „Mám nějakou šanci dostat se mezi pět nejlepších semifinalistek v kategorii FOOD?“

Byl 29. leden, jeden z posledních dní, kdy jsem mohla odeslat přihlášku. Tom, můj přítel, mě utvrdil v tom, ať to zkusím. Sedla jsem tedy k počítači a přihlášku odeslala během chvilky. Potom už to šlo všechno tak rychle, až jsem byla sama překvapená. V úterý jsem odeslala přihlášku a už v pátek mi zvonil telefon, ve kterém znělo: „gratulujeme, slečno Švecová, postoupila jste mezi pět semifinalistek v soutěži Restart s Dietou 2019“. Dozvěděla jsem se, že hned v pondělí a úterý se bude konat soustředění v Praze, kde budeme fotit fotky do časopisu, natáčet video a hlavně vařit. Bylo to všechno tak rychlé, že jsem neměla ani čas být nervózní.

Najednou je pondělí, budík 4:30 a já vyrážím celá natěšená na vlakové nádraží – směr Praha. Celou cestu jsem přemýšlela nad tím, jaké budou další semifinalistky, jestli je znám, co se bude na soustředění dít a jak to bude všechno probíhat. Jelikož jsem holka z Moravy, která do Prahy jede jednou ročně, měla jsem docela strach, abych se dostala v určený čas na místo – do redakce časopisu Dieta. Naštěstí všechno proběhlo v pohodě, neztratila jsem , a tak jsem už v 10:15 plná očekávání stála na recepci.

Přivítala mě milá šéfredaktorka Petra Lamschová a přesunuly jsme se do ateliéru, kde už na nás čekala vizážistka, stylista, fotograf i kameraman. Redakce si nás ten den volala postupně, takže jsem viděla další dvě semifinalistky – Lucku a Domču. Seznámily jsme se a šlo se fotit. Focení probíhalo skvěle, moc jsem si ho užila. Jakmile byly fotky hotové, začal se natáčet medailonek. Přiznám se, že s natáčením nemám žádné zkušenosti, takže jsem byla hodně nervózní (a na videu to jde hodně vidět :D). Nakonec jsem udělala ještě krátký rozhovor do časopisu a první den byl za námi.

Druhý den jsme se sešly všechny na recepci, kde jsme se seznámily všechny. Musím uznat, že holky byly všechny milé, hodné a žádná rivalita mezi námi nebyla. Přesunuly jsme se do kuchyně, kde na nás už čekala Markéta Hrubešová, která měla naše jídla ochutnávat, hodnotit a poté nám také něco uvařit.

Dostaly jsme krásné zástěry s logem soutěže a vylosovaly si každá číslo, abychom věděly, kdy budeme vařit. Já jsem měla jedničku, takže jsem neměla čas nad recepty přemýšlet a vrhla jsem se rovnou na to. Měly jsme na výběr několik mléčných produktů, které jsme do receptu musely zahrnout. Já si vybrala Cottage sýr a začala jsem připravovat pomazánku s uzeným lososem. Měly jsme každá 30 minut – za tu dobu jsme musely připravit každá nějaké smoothie a recept z ingredience, kterou jsme si vybraly. Půl hodina utekla velmi rychle a vaření bylo zamnou. Smoothie i pomazánku jsme nafotili, ochutnali a šla vařit Gabča. Takhle jsme se vystřídaly všechny. Nakonec nám svůj recept připravila i Markétka, která udělala výbornou čočku s kuřecím masem. Všem nám to moc chutnalo. Od Markéty jsme ocenily i spoustu rad ohledně vaření.

Nakonec jsme se rozloučily, dostaly nějaké malé dárečky a soustředění bylo za námi. Musím říct, že to uteklo velmi rychle a všechny jsme si ho moc užily. Po soustředění bylo spuštěno hlasování, kde tři semifinalistky s největším počtem hlasů, postupují do finále. Ve finále už o vítězce rozhodne odborná porota a vyhlášení proběhne v červnu v Praze – na festivalu časopisu Dieta.

Pokud se mnou rádi vaříte a recepty vám chutnají, budu moc ráda, když mě podpoříte vašimi hlasy – je možné jich dát až 10 najednou, a to každou hodinu. Hlasování bude ukončeno tento pátek. Vítězka získá redakční spolupráci s časopisem Dieta i spoustu dalších cen.

Moc vám děkuji za vaši dosavadní podporu v soutěži a budu moc ráda, za každý váš další hlas.

Mějte se krásně,

Míša

EDIT: Hlasování bylo UKONČENO, umístila jsem se na krásném druhém místě a postoupila jsem do finále, kde už o vítězce rozhodne odborná porota. Děkuji vám všem za každý váš hlas ♥.

PS: Můžete se podívat na fotky i video, které jsme na soustředění natočili :).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami