Kokosové cukroví

Blíží se nejkrásnější období v roce – Vánoce. Pro mě je to období klidu, pohody, vánočního pečení a užívání si celé krásné atmosféry kolem nás. Pojďme si společně připravit recept na zdravější cukroví, vždyť Vánoce nejsou jenom o jídle a přibírání na váze. Než se ale do toho pustíme, ráda bych vám napsala o svých dvou tištěných kuchařkách, které jsou na eshopu k zakoupení. Je to ideální dárek pro každého, kdo se chce cítit lépe. A pokud si o kuchařky napíšete Ježíškovi vy, nebudete litovat :). Pokud si zakoupíte balíček obou dílů, jako dárek dostanete i bavlněnou nákupní tašku, kterou využijete hned po Vánocích při prvním zdravém nákupu :).  Více informací včetně fotografií najdeš tady.

Závěrem bych poděkovala každému jednomu z vás, kdo si nějakou moji kuchařku zakoupil a podpořil tak celý můj projekt Fitness recepty, kterému se věnuji s největší láskou a nadšením. Děkuji. A teď už zmiňovaný recept:

Snadné
50 minut
– porcí

Ingredience:

Kokosky:

 • 100 g kokosu
 • 2 bílky
 • 2 lžíce javorového sirupu
 • 1 lžíci mléka
 • 3 kapky vanilkového extraktu
 • 1 lžíci kokosového pudingu
 • 1 lžíci celozrnné mouky

Linecké:

 

Postup přípravy:

 1. Nejprve si upečeme linecké kolečka. Jako první smícháme v míse mouku s kypřícím práškem a promícháme.
 2. Přidáme med (pokud je tuhý, rozpustíme ve vodní lázni), kokosový olej a vajíčko. Všechno promícháme a vypracujeme těsto.
 3. Poté těsto vyválíme (pořádně podsypeme moukou, je takové vláčnější tak aby se dalo rozválet). Poté již vykrajujeme hvězdičky a pečeme na plechu asi 10 minut na 200 stupňů.
 4. Než se nám upeče linecké, uděláme kokosky. Vyšleháme bílky, poté přidáme ostatní ingredience a zamícháme. Lžící děláme na plech kokosky, které pečeme na 150 stupňů asi 15 minut.
 5. Nakonec linecké a kokosky slepíme domácí malinovou marmeládou.

Pořízeno Nikon D3300 megapixel.cz

Sdílejte recept se svými přáteli..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami